CO NAS WYRÓŻNIA?

1. PODEJŚCIE

Na początku jest Twoja potrzeba,
następnie adaptujemy ją w projekt,
 a przez pryzmat naszego zaangażowanie i doświadczenie, materiałów i technologii powstaje Twój niepowtarzalny przedmiot.

 

2. TRANSPARENTNOŚĆ

Nasze meble są drogie, niemniej nasza marża nie stanowi głównej zawartości ceny.

Nasze meble to praca zespołu profesjonalistów, których umiejętności są bezcenne.
Wszystkie elementy mebla wykonywane są na miejscu w naszej pracowni. Są to dziesiątki godzin pracy, których efektem są dopracowane, niepowtarzalne elementy wystroju wnętrz.

Mamy to szczęście, że wysokiej jakości drewno mamy po sąsiedzku z tartaku oddalonym o niecałe 5km od nas. Nie szukamy tanich surowców, tylko dobre! Tartak Słomowo to nasz główny dostawca drewna.

3. NOWATORSTWO

Prostota, geometria czy styl loft nie są innowacyjne, ale z pewnością nowatorskie jest podejście do przestrzeni tak, by była zgodna jednocześnie z potrzebami klienta, wnętrza oraz otoczenia. 

Połączenie luksusu ze świadomością ekologiczną oraz fair trade to nasza wizytówka i tutaj czujemy się wyjątkowi. 

Dla nas prestiż to nie tylko wykorzystanie szlachetnych materiałów, ale i ich odpowiedzialne i profesjonalne użycie.

KALOKAGATIA

Idea to pochodzi z języka greckiego, a dokładnie z dwóch słów – kalos kagathos – dosł. „piękny i dobry”. Starożytni Grecy wierzyli w nierozerwalność tych dwóch pojęć – to co jest dobre – jest piękne. Dobro i piękno uważa się za odrębne wartości dopiero od czasów nowożytnych, gdzie nastąpiło rozłączenie estetyki i etyki. Jednak celem Greków było ukształtowanie i wyedukowanie człowieka pięknego i mądrego w oparciu o najwyższe ideały i najdoskonalsze wzorce, zaś jej podstawowym składnikiem były kwestie związane ze szlachetnością, moralnością czy dobrocią człowieka. Zatem człowiek może być prawdziwie piękny tylko wtedy gdy jest dobry.

My rozumiemy to w aspekcie tworzenia mebli jako odpowiedzialność za swoje czyny i wpływ jaki mamy na otaczający nas świat. Przedmiot nie może być prawdziwie piękny, jeżeli jego wytworzenie nie jest etyczne.

Wybór dla wymagających

Wygoda, ekologia, luksus i ergonomia to pojęcia uniwersalne, lecz nieczęsto idące w parze. Filozofia, będąca fundamentem istnienia Loftable, łączy w sobie te wszystkie wartości i udowadnia, że to co luksusowe, może być ekologiczne. To co wygodne – piękne, prestiż zamknąć w prostej formie, a rzeczom modularnym pozwolić zachować indywidualny charakter.